Всі театральні сезони в усіх театрах  чітко діляться на три нерівні періоди: до Нового року, новорічний святковий марафон і найдовший – «після новорічних  свят».

В жовтні, листопаді і грудні в Театрі ім. Лесі Українки  відбулися прем’єри вистав «Скільки років нареченій?» Й. Бар-Йосефа і «Вечеря дурнів» Ф. Вебера, концерту струнного квартету «Астор П’яццолла. Танго пристрасті»,  поновленої комедії  М. Камолетті «Гра у кохання».  

Під час зимових свят театр порадував юних кам’янчан прем’єрами  спектаклів   «Рапунцель»  за мотивами казки  бр. Грімм  і «Легенда Нарнії» за повістю К. Льюїса «Лев, Чаклунка і платтяна шафа», а дорослих запросив на святкові концерти  «І сходять ангели з небес» та «Сяйво зірок».

Над чим же працюють в Театрі ім. Лесі Українки зараз? Чого чекати глядачам?  В роботі одразу кілька проектів.

Головний режисер театру Сергій Чулков приступив до репетиції вистави «Жінки Джейка» (Jake’s Women) за п’єсою Ніла Саймона.  Американці вважають Саймона одним із найуспішніших комедійних драматургів і кіносценарістів Сполучених Штатів, по суті він ще за життя став класиком: 33 п’єси, 29 сценаріїв, безліч успішних постановок на Бродвеї та театральних сценах всього світу, купа літературних та кіно нагород. «Жінки Джейка» написані в 1992 році і майже ніколи не ставилася на сценах пострадянських країн, а в Україні до цієї п’єси взагалі не зверталися ніколи. Тож, можемо пишатися, що наш театр стане першим, де ця  драматургія знайде своє сценічне втілення.    

Головний герой  (до речі його зіграє засл. арт. України Олег Волощенко) як і будь-який талановитий письменник живе в уявному світі своїх фантазій і мрій.  Його другий шлюб з Меггі (засл. арт. України Марина Юрченко) на грані розірвання, тож намагаючись зрозуміти, що відбувається у стосунках із дружиною Джейк то подумки, то насправді розмовляє з найважливішими жінками у своєму житті.  А це турботлива і любляча рідна сестра  Карен (засл. арт. України Світлана Комарова),  вже доросла дочка Моллі  (Тетяна Петренко), дотепна і мудра психотерапевт Едіт (засл. арт. України Ірина Чваркова), перша дружина, яка загинула в автокатастрофі кілька років тому (Вероніка Полєва), коханка Шейла (Анна Орлова і Вікторія Тютюренко). Оскільки Джейк все більше і більше перемежовує свої справжні розмови з фантазіями, хаос здається неминучим, але врешті решт після череди то зворушливих, то комічних сцен  напружена ситуація вирішується. Яким чином? Про це глядачі дізнаються, коли побачать виставу. Прем’єра очікується в середині або в третій декаді березня.

Другий проект – це мюзікл Джеррі Хермана «Хелло, Доллі!». Наразі під керівництвом головного диригента театру тривають інтенсивні репетиції вокальних та оркестрових номерів.

Цей найкасовіший і найдовговічніший мюзикл Бродвею  давно перелетів через кордони США, його ставлять на театральних сценах всього світу.  Музику до нього Джеррі Херман  написав у 1964 році, а лібрето Майкла Стюарта  описує події, що відбулися на вулицях Нью-Йорка  наприкінці 19 століття. 

Головна героїня (її зіграє засл. арт. України Світлана Комарова) – неймовірно  талановита жінка:  ділова, стильна,  дотепна і просто чарівна.  А інакше і бути не може, адже Доллі  Леві – сваха. Вона не тільки влаштовує долі одиноких чоловіків і жінок, але й залюбки дає експрес-уроки танців, гри на мандоліні, а також – поради щодо моди, макіяжу, кулінарії, та, врешті-решт, щодо будь-чого. Разом з Доллі не пропадеш, поруч з Доллі ніколи не засумуєш, адже вона жінка-свято.

Разом з героями мюзиклу глядачі  із магазину багатія Горація Вандергельдера потраплять  на святково прикрашені вулиці Нью-Йорка, що готується до зустрічі 20-го століття, побувають в салоні модних дамських капелюшків, опиняться в елітному ресторані «Гармонія», переживуть купу смішних ситуацій та неймовірних пригод. Поставить мюзикл Сергій Чулков, а прем’єра відбудеться влітку, наприкінці сезону.

До Дня закоханих Театр традиційно готує святковий вечір-концерт. Шоу-програму «Закохані за своїм бажанням» ставить заслужена артистка України Ірина Чваркова. Ми знаємо Ірину як прекрасну актрису та режисера багатьох дитячих вистав, а от нещодавно вона успішно проявила себе  в якості постановника театралізованих концертних програм, згадаймо лише супер-успішне рок-шоу Gold Hits. Отже чекаємо 14-го і 15-го лютого прем’єри не менш вражаючої програми.

6 березня Театр ім. Лесі Українки планує святково відкрити ще один сценічний майданчик – залу на третьому поверсі Нової сцени. Це буде особливий затишний простір з невеликою але повністю обладнаною усім необхідним сценою, а в глядацькій залі за столиками зможуть розміститися до 80-ти гостей.  До відкриття готуємо програму «Весна в ритмі вальсу», до якої увійдуть оркестрові і танцювальні номери, пісні та скетчі.

Ірина Федорова, керівник літературно-драматургічної частини театру