Заслужений діяч мистецтв України
Заслужена артистка Казахстану
Директор-художній керівник театру

Акторська кар’єра Маргарити Кудіної склалася успішно. Перелік зіграних ролей великий та різноманітний. Але етапними стали ролі класичного репертуару. Високі пристрасті трагедійних образів Марії Стюарт (“Марія Стюарт”, Ф. Шиллер) та Клеопатри (“Антоній та Клеопатра”, В. Шекспір). І поруч – героїні Теннесі Уільямса: Меггі в “Кішці на розпеченному даху” і Серафіма в “Татуйованій троянді”, а ще – Калєрія у “Пригвозджених” В. Винниченка, Олена в “Авгієвих стайнях” Ф. Дюренматта.

Творча доля успішної актриси круто змінилася, коли у 1997 році їй запропонували очолити Дніпродзержинський музично-драматичний театр в якості директора. Вибір був складний, але жага до нового перемогла. Прийшовши на нову посаду в скрутні для театру часи, М. А. Кудіна за короткий термін підняла і вивела театр на передові творчі позиції. Завдяки неуємній енергії, фактичній одержимості створити театр з великої літери Кудіній-керівнику вдалося створити уникальний творчий  організм. За її керівництва театр став найавторитетнішим мистецьким і культурним центром, закладом, який прославляє місто Кам’янське в Україні і зарубіжжі, виховує покоління кам’янчан на засадах гуманізму, любові до рідного міста і України, робить їх обізнаними в найкращих надбаннях світової культури.

Лише у 2021 році після тривалої перерви Маргарита Андріїївна Кудіна знову повернулася до акторської професії, не полишаючі обов’язків директора-художнього керівника.  Наразі вона виконує на сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки головну роль у комедії  Дж. Патріка “Дивна місіс Севідж”.

НАГОРОДИ:
Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» ( 2016р.)
Почесне звання «Заслужена артистка Казахстану» (1982р.)
Подяка Міністерства культури України (2001р.)
Почесна грамота Міністерства культури України (2011р.)
Відзнака Голови Облдержадміністрації «За розвиток регіону» (2008р.)
Грамота Дніпропетровської обласної ради (2005р.)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» І ступеня (2013р.)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» ІІ ступеня (2010р.)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня (2005р.)
Нагрудний знак «Відзнака міського голови» (2000)
Подяка міського голови (1999, 2016р.)
Орден Української православної церкви  «1025 років хрещення Київської Русі» (2013р.)
Лауреат премії Національної Спілки театральних діячів України (НСТДУ) ім. Миколи Садовського
Лауреат Вищої театральної премії Придніпров’я «Січеславна» в номінації «Кращий директор» – Спеціальний приз ім. заслуженого працівника культури України Олега Гришкина (1999, 000, 2003, 2010, 2011, 2012, 2017 рр.)
Спеціальний диплом “За єдність и гармонію в керівництві театром” (разом з художнім керівником театру Сергієм Чулковим) і ГРАН-ПРІ “Січеславна” (2013 р.) Спеціальний диплом «За підтримку обдарованої творчої молоді» (разом з художнім керівником театру Сергієм Чулковим)