Заслужений діяч мистецтв України
Заслужена артистка Казахстану
Директор-художній керівник театру

Акторська кар’єра Маргарити Кудіної складалася успішно. Перелік зіграних ролей був великим та різноманітним. Але етапними стали ролі класичного репертуару. Високі пристрасті трагедійних образів Марії Стюарт (“Марія Стюарт” Ф. Шиллера) та Клеопатри (“Антоній та Клеопатра” В. Шекспіра). І поруч – героїні Теннессі Уільямса: Меггі в “Кішці на розпеченому даху” і Серафима в “Татуйованій троянді”, а ще – Калерія у “Пригвождених” В. Винниченка, Олена в “Авгієвих стайнях” Ф. Дюрренматта.

Творча доля успішної актриси круто змінилася, коли у 1997 році їй запропонували обійняти посаду директора у  Дніпродзержинському музично-драматичному театрі. Вибір був складний, але жага до нового перемогла. Прийшовши на нову посаду в скрутні для театру часи, М. А. Кудіна за короткий термін підняла і вивела театр на передові творчі позиції. Завдяки нестримній енергії, фактичній одержимості створити театр з великої літери Кудіній-керівнику вдалося створити унікальний творчий  організм. За її керівництва театр став найавторитетнішим мистецьким і культурним центром, закладом, який прославляє місто Кам’янське в Україні та за кордоном, виховує покоління кам’янчан на засадах гуманізму, любові до рідного міста та України, робить їх обізнаними в найкращих надбаннях світової культури.

Лише у 2021 році після тривалої перерви Маргарита Андріївна Кудіна знову повернулася до акторської професії, не полишаючи обов’язків директора-художнього керівника.  На сцені Академічного музично-драматичного театру ім. Лесі Українки вона успішно зіграла головну роль у комедії  Дж. Патріка “Дивна місис Севідж”.

НАГОРОДИ:
Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» ( 2016)
Почесне звання «Заслужена артистка Казахстану» (1982)
Подяка Міністерства культури України (2001)
Почесна грамота Міністерства культури України (2011)
Відзнака Голови Облдержадміністрації «За розвиток регіону» (2008)
Грамота Дніпропетровської обласної ради (2005)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» І ступеня (2013)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» II ступеня (2010)
Нагрудний знак Відзнака «За заслуги перед містом» III ступеня (2005)
Нагрудний знак «Відзнака міського голови» (2000)
Подяка міського голови (1999, 2016)
Орден Української православної церкви  «1025 років хрещення Київської Русі» (2013)
Лауреат премії Національної Спілки театральних діячів України (НСТДУ) ім. Миколи Садовського
Лауреат Вищої театральної премії Придніпров’я «Січеславна» в номінації «Кращий директор» – Спеціальний приз ім. заслуженого працівника культури України Олега Гришкина (1999, 000, 2003, 2010, 2011, 2012, 2017)
Спеціальний диплом “За єдність и гармонію в керівництві театром” (разом з художнім керівником театру Сергієм Чулковим) і ГРАН-ПРІ “Січеславна” (2013) Спеціальний диплом «За підтримку обдарованої творчої молоді» (разом з художнім керівником театру Сергієм Чулковим)