Як відомо, робота над художнім образом вистави починається з роботи режисера-постановника і сценографа. За завданням режисера та згідно його трактовці драматургічного матеріалу художник  розробляє концепцію візуальної оправи театральної вистави, створює попередній макет, ескізи та креслення декорацій і костюмів. Цей етап постановочного процесу вистави «Ромео та Джульєтта» режисер Сергій Чулков і художник Ірина Кохан вже пройшли. Тепер задум художника-постановника  з плоских малюнків-ескізів у об’ємні декорації переводять наші театральні майстри та майстрині: слюсарі, зварювальники, столяри, художники, бутафори. Саме вони створять той неповторний вигляд сцени, який зможе точно передати атмосферу та образний стрій шекспірівської трагедії.

Як тривають роботи з виготовлення декорацій до вистави «Ромео і Джульєтта» ми поцікавилися у начальника художньо-бутафорського цеху Оксани Лавринчук.

«Наразі роботу над виставою «Ромео і Джульєтта» тимчасово призупинили, тому що  переключилися на виготовлення оформлення до детективної комедії «Пастка», адже вона випускається вже через місяць, – розповідає Оксана. – Але ми встигли багато зробити. З художником Іриною Кохан ми співпрацюємо вже  багато років, до речі сценографію до шекспірівського «Гамлета», який був поставлений на нашій сцені у 2016 році, також створювала вона.  За спільним задумом  режисера і художника декорація до «Ромео і Джульєтти» представлятиме єдину конструкцію, яка буде встановлена на поворотному колі. Завдяки обертанню кола можна буде відтворювати різні місця дій: вулиці Верони, палац родини Капулетті, спальня і балкон Джульєтти, фамільний склеп Капулетті тощо.  На даний момент механічний і столярний цехи виконали майже всі роботи  з виготовлення елементів єдиної конструкції: арок, сходів, решіток, калиток тощо. Наш цех робить окраску, розпис з імітацією різних матеріалів. Робота дуже цікава, творча. Сподіваємося, що результат порадує наших глядачів».

Нагадаємо, що випуск  «Ромео і Джульєтти» заплановано на квітень, але точна дата ще не визначена.