Безжальний вбивця вже вбив один раз і відкриває полювання на свою чергову жертву. Скуштувавши крові, впевнений у своїй правоті та рухомий жагою помсти, він (або вона) планує черговий кривавий злочин. Хто ж він і чи вдасться йому реалізувати свій жахливий план глядачі нашого театру зможуть дізнатися, подивившись 29 вересня на Основній сцені театру детектив «Мишоловка. Вбивство на Калвер-Стріт».

П’єса «Мишоловка» – це класичний «герметичний» детектив, дія якого, а отже і злочин, традиційно відбувається в замкнутому просторі, а злочинцем завжди виявляється хтось із людей, що перебувають у приміщенні. Агата Крісті була і залишається неперевершеним майстром саме у цьому детективному жанрі. Досить згадати її канонічні романи «Десять негренят» та «Вбивство у Східному експресі», які є класикою «детектива у замкнутому просторі».

Згідно з неписаними правилами жанру «геометричного детектива», у подібних творах усі вихідні дані спочатку задаються автором: місце злочину, перелік дійових осіб, основні докази й далі фактично нічого більше не змінюється, а на перший план виходять метаморфози, що відбуваються з персонажами та їх непрості відносини, які в замкнутій атмосфері приміщення стають все  складнішими та непередбачуваними.

У «Мишоловці» Агата Крісті помістила своїх героїв у невеликий сімейний пансіонат, розташований у передмісті повоєнного Лондона. Сніжна буря повністю «відрізає» його відвідувачів від зовнішнього світу. Хазяї пансіонату намагаються хоч якось розрядити напружену ситуацію, спричинену негодою. Але раптом у будинку з’являється сержант поліції Троттер і заявляє, що, за даними Скотланд-Ярду, в цьому будинку має статися вбивство. Під підозрою опиняються всі, хто перебуває в пансіонаті: і його господарі, і гості.

Вистава поставлена таким чином, що глядачі, сидячи в залі, є не просто сторонніми спостерігачами, а поступово стають учасниками подій, що розгортаються на сцені. Кожен глядач може спробувати реалізувати свої дедуктивні навички та покликавши на допомогу всю свою спостережливість та проникливість, спробувати самому визначити, хто з учасників цієї історії є злочинцем. Впевнені, що це вдасться лише небагатьом, бо фінал цієї вистави є справді несподіваним, хоч і цілком логічно обґрунтованим.

Нагадуємо, що переглянути виставу «Мишоловка. Вбивство на Калвер-Стріт» можна на Основній сцені театру ім. Лесі Українки 29 вересня о 18:00

Тел. каси: (068) 680 74 30

Замовлення квитків та довідки за тел.: (067) 638-14-09