Сьогодні, 5 квітня, відзначає свій 85-й день народження  головний режисер нашого театру, заслужений діяч мистецтв  України Сергій Чулков.

З ім’ям Сергія Анатолійовича пов’язана ціла епоха в театральній історії Кам’янського – понад 30 років відповідає він за творчий розвиток Театру ім. Лесі Українки. Очолив театр у «лихі 90-ті», в складні як для держави, так і для театрального мистецтва часи. Багатий  життєвий та режисерський досвід, ґрунтовна професійна освіта (навчався на курсі Георгія Товстоногова у ЛГІТМіКу), широка ерудиція  й  чітке цілепокладання, неймовірна, якась жертовна працелюбність і врешті-решт  талант – мабуть, це і є ті складові, що допомогли Сергію  Анатолійовичу поступово подолати творчу кризу, яку переживав тоді колектив, а потім впевнено повести театр дорогою звершень і визнання.

Не будемо приховувати, є ще один чинник, який допомагав і допомагає головному режисеру  досягати успіху.  Так склалися обставини, що посаду директора-художнього керівника театру обіймає соратниця, однодумниця та улюблена дружина Сергія Анатолійовича – заслужений діяч мистецтв України, заслужена артистка Казахстану Маргарита Андріївна Кудіна. Здається, що в їхньому  творчому родинному тандемі сили, енергія, азарт і завзятість не подвоюються, а збільшуються в десятки разів.

Понад 50 поставлених на кам’янській сцені вистав, майже стільки ж театралізованих концертних програм у творчому доробку Сергія Чулкова. Багато з них  увійшли в «золотий фонд» театру, вони десятиріччями не сходять зі сцени, зажадані публікою, відзначені професійними нагородами.  Згадаємо хоча б вистави-довгожителі «Тартюф», «Ханума», «Летюча миша», «Любов-любов, або Як ми влетіли!»…

В театральній спільноті Сергію Чулкову присвоїли неофіційне, але дуже точне звання «Лицар Класики». Дійсно, серед поставлених майстром вистав більш ніж половина – за класичними драматургічними творами українських і закордонних авторів.  «Кожне театральне покоління знову і знову знаходить для себе в класиці розсипи морального та естетичного багатства, припадаючи до чистого джерела класичної спадщини, вгамовує духовну спрагу», вважає режисер. Не дивно, що саме  Сергій Чулков став ініціатором заснування Міжнародного театрального фестивалю «Класика сьогодні». Фестиваль регулярно, починаючи з 1993 року, проходив на базі нашого театру, а крайній раз відбувся  у 2019 році. Перешкодою подальшого фестивального життя спочатку стала пандемія, потім війна, та сподіваємося на краще і на те що у 2025 році вдасться відродити цей унікальний мистецький форум.

Можна ще довго описувати досягнення і здобутки ювіляра (наприклад, віддати данину його педагогічному таланту!), але відзначимо головне: до свого ювілею головний режисер підійшов з новою постановкою, 12 квітня на кам’янській сцені відбудеться прем’єра трагедії В. Шекспіра «Ромео і Джульєтта». А у планах та задумах вже намічені нові обрії.

Від щирого серця вітаємо Сергія Анатолійовича з поважною круглою датою. Бажаємо міцного здоров’я, довгих років життя, сімейного благополуччя та здійснення всіх творчих задумів! З ювілеєм, Майстре!