4 травня на Основній сцені Театру ім. Лесі Українки відбулася прем’єра вистави «Хто я є?» за п’єсою всесвітньо відомого польського драматурга Мирослава Мрожека «Емігранти» у постановці заслуженого діяча мистецтв України Віктора Попова.

Жанр вистави – «театральна провокація», передбачає залучення (провокування) глядачів на певну участь у виставі, що дозволяє подивитись на деякі гострі та злободенні теми під несподіваним кутом зору.
Для того, щоб прямий контакт глядачів та акторів став не тільки можливим, а був максимально тісним, під час цієї вистави всі глядачі знаходяться безпосередньо на сцені.

За сюжетом в тісній кімнаті мешкають двоє емігрантів. Один із них – інтелігент, який виїхав за кордон через політичні причини, інший – простий сільський хлопець, що хоче просто заробити грошей для своєї родини. Вони люди з різних світів, але з однієї країни. Доля звела їх в одному місті і зробила на певний час найближчими один для одного людьми. Вони сперечаються про свободу і рабство, іронізують над абсурдом своєї дійсності, кепкують над наївними уявленнями один одного. Сміх і сльози, товариство та зрада, туга за Батьківщиною та мрії про краще життя, іронія та щирість – все було в цій азартній суперечці, свідками якої 24 березня стали глядачі нашого театру. І судячи з їх реакції, з почервонілих від сліз очей, ця історія торкнулася найтонших струн їхніх душ.

– Я впевнений, що ця п’єса при правильному її трактуванні, здатна викликати у глядача якісь суто особисті, можливо не завжди усвідомлені, почуття і паралелі зі своїм життям, – каже режисер-постановник вистави Віктор Попов. – Ця вистава, незважаючи на смішні моменти, що є в ній, ближча до психологічної драми. Її герої переживають серйозні особисті трагедії. Але трагедії потрібні в театрі, потрібні, щоб давати поштовх для життя, для його відчуття, а не для того, щоб посилити наш смуток. Вони потрібні для того, щоб цей смуток розсіявся, розчинився у волі до життя, до бажання жити.
Ролі у виставі виконали молоді, проте вже добре відомі кам’янчанам актори Іван Чебан та Ілля Каріков. Їх дует глядачі могли бачити у комедії «На всю котушку», а незабаром побачить ще в одній прем’єрі – виставі «Кайдашева сім’я», яку ми покажемо на Новій сцені театру 21-го та 30-го квітня.

Нагадуємо, що побачити цю виставу ви зможете 4 травня о 18;00 на Основній сцені театру у новому театральному просторі «Сцена на сцені»