В день народження Лесі Українки, патронеси нашого театру,  для всіх поціновувачів її творчості, всіх, у кого є бажання сягнути за рівень шкільного підручника та дізнатися більше про цю непересічну особистість, зіграємо виставу «ЦІЛУЮ. ЛЕСЯ».

Леся Українка, людина величезної внутрішньої свободи, завжди поважала свободу та погляди інших людей.

Лесю називають одною із перших українських феміністок, яка кинула виклик патріархальному устрою не тільки у своїй творчості, але й в особистому житті: стосунки з Сергієм Мержинським, цивільний шлюб з молодшим за неї  Климентом Квіткою, неоднозначні відносини з подругою…

Лесю Українку мало розуміли або й зовсім не розуміли її сучасники, її читали, але недочитували, бо мало хто міг встати з нею на один рівень в освіченості та широті світогляду. Проте творчість Лесі оцінили потомки. Зараз вона – культова постать української літератури, єдина жінка, обличчя якої зображене на державних грошах.

Вистава-подорож за листами і творами Лесі Українки «Цілую. Леся» по-своєму унікальна. Вона повністю створена на базі театру – від народження задуму до сценічного втілення. Автор п’єси і режисер-постановник Маргарита Ненашева та виконавиця головної ролі Марина Юрченко  поставили за мету показати багатогранний образ Лесі Українки – доньки, сестри, дружини, письменниці, громадської діячки – не відірваної від дійсності, а близької, живої, зрозумілої. Орієнтуючись на реальність, документалізм, актуальність, автентичність висловлення (в дусі естетики документального театру), автори розкрили всім відомий «хрестоматійний» образ по-новому: об’ємно, достовірно, цікаво.

«Цілую. Леся»  – лауреат ХХІХ фестивалю-конкурсу на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я «Січеславна-2021» у номінаціях «Краща жіноча роль» (Марина Юрченко) та «Надія Січеславни-2021. Краща режисерська робота» (Маргарита Ненашева).

23 липня 2021 р. наш театр показав цю виставу у Новограді-Волинському (зараз – Звягіль)  у рамках Міжнародного фестивалю літератури та мистецтва «Лесині джерела», присвяченому 150-річчю Лесі Українки та отримав захоплені відгуки як від мистецтвознавців, так і від пересічних глядачів.

25 лютого о 15:00 на Основній сцені – вистава-подорож за листами і творами Лесі Українки «Цілую. Леся».

Чекаємо тих, хто хоче заново відкрити для себе Лесю та познайомитися з надзвичайною жінкою, котра розповідає про сім’ю і світ, про біль і перемоги, про відданість і кохання.

Каса: +38 (068) 68 07 430

Довідки та замовлення квитків: +38 (067) 638 14 09