Сайт «Пильний погляд»

У театрі Кам’янського до кінця року планують поставити гоголівську «Ніч перед Різдвом»

На наступному тижні, 22 вересня, в Кам’янському Академічний музично-драматичний театр ім. Лесі Українки відкриє свій черговий 44-й сезон. Про те, які нові постановки готує театр в новому сезоні та які сюрпризи у репертуарі ждуть місцевих театралів в новому році – “Пильний погляд” мав розмову з головним режисером театру, заслуженим діячем мистецтв України Сергієм Чулковим.

– Сергію Анатолійовичу, розкажіть, будь ласка, що чекає на шанувальників театру в новому сезоні, з яким настроєм творчий колектив готується до зустрічі зі своїм глядачем?

– Спочатку, якщо дозволите, кілька слів про минулий сезон. Чи варто доводити, що це був надзвичайно складний перехідний період для театру. Але ми пройшли його досить успішно, не втратили глядачів, незважаючи на вкрай скрутні умови. Ряд вистав довелося ставити наново українською, що не менш складно, ніж починати «з нуля». Проте ми впоралися. Якщо підсумувати, то протягом двох останніх сезонів ми відновили десять вистав із репертуару і поставили сім нових. Зауважу, що на відміну від інших театрів, які після початку широкомасштабного вторгнення не працювали по кілька місяців, ми відновили роботу вже через місяць. Відомий вислів про те, що, коли говорять гармати, музи мають мовчати, аж ніяк не відповідає істині, бо що, як не мистецтво, мусить давати людям розраду, відволікати від сумних реалій, вселяти надію, дарувати радість і насолоду.

Тепер про новий сезон. Нині дуже складно зазирати наперед, будувати якісь довгострокові плани, тому плануємо репертуар поки що на півсезону, а далі буде видно. Публіка любить музичні комедії, тому сезон відкриється славнозвісною оперетою «Летюча миша» Й.Штрауса, так би мовити, в оновленому варіанті (перш постановка датована 2002 роком). Наразі тривають інтенсивні репетиції. На мій погляд, вистава посвіжішала, заграла новими барвами, хоча ми не відмовлялися ні від сценографії, ні від класичних канонів. У ролі Розалінди глядачі побачать (і почують) заслужену артистку України Світлану Сушко, яка вже встигла полюбитися театралам Кам`янського не лише як талановита актриса, але і як режисер. У виставі задіяні також заслужений артист України Анатолій Вертій, Максим Монастирський, Руслан Таран, Анна Макєєва, Руслан Куксенко, Владислав Дубінін, Євген Босенко та інші.

Крім того, ми взяли до роботи гоголівську «Ніч перед Різдвом», як ви розумієте, прем`єра відбудеться ближче до кінця року. Постановник вистави – Світлана Сушко, режисерський дебют якої на нашій сцені відбувся у минулому сезоні виставою «Англійська рулетка», до речі, дуже вдалий.

Далі, у період до Нового року аж три казкові вистави буде адресовано маленьким глядачам, першою з них 23 вересня розпочне роботу ляльковий театр, який працюватиме в оновленому приміщенні колишнього музею історії Дніпровського меткобінату. Ця історична будівля із чудовою акустикою віднині служитиме малою сценою театру. Дітлахи побачать лялькову виставу «Лисичка, Котик і Півник» у постановці режисера із Запоріжжя Олега Лубинця.

Паралельно режисерка Ірина Чваркова починає працювати над відновленням вистави «Спляча красуня», а ваш покірний слуга – над андерсенівською «Сніговою королевою». Це буде новорічним подарунком юним глядачам.

Ну, а якщо все-таки спробувати зазирнути у наступний рік, то плануємо здійснити постановку дуже цікавої п’єси Юліу Едліса «Гра тіней», де усього три дійові особи: Антоній, Клеопатра та Цезар. Є також задум поставити мюзикл «Ромео та Джульєтта», будемо сподіватися, що її вдасться втілити в життя.

– Спасибі за бесіду. І наостанок, що б Ви хотіли побажати колективу театру та його численним шанувальникам?

– Колективу – так тримати, нових цікавих вистав, ролей, знахідок. Принагідно зазначу, що останнім часом до нас прийшло чимало талановитої молоді, і це дуже приємно. Є кому передати досвід. Так що будемо працювати! Тим паче, що тепер у нас стало більше можливостей, окрім Нової сцени (колишній ПК Горького) додалася Мала сцена, де ми раді будемо бачити маленьких глядачів і не тільки. Нагадаю, що при театрі працює творча майстерня «Гармонія», де ми допомагаємо виявляти й розвивати таланти юному поколінню, дбаючи тим самим і про своє майбутнє. А глядачам бажаю яскравих вражень, гарного настрою і більше позитиву, якого, на жаль, нам зараз так не вистачає. Театр чекає на вас, шановні містяни й ті, для кого нині Кам`янське стало другою домівкою. Ласкаво просимо!

Розмовляла Світлана Луньова