Зворушливу історію нещасливого кохання легендарної української поетеси-піснярки Марусі Чурай переповіли багато митців. А наша сучасниця Ліна Костенко в історичному віршованому романі створила свою версію легенди про українську героїню, яка живе не лише особистим коханням, а й служить рідній землі. Висока драма дівочої любові, «яка чолом сягає неба», вирує на тлі епічних історичних подій, доля Марусі Чурай тісно переплетена з долею України.

За мотивами романа Ліни Костенко народна артистка України Лідія Кушкова поставила на сцені нашого театру моновиставу. Всі образи у спектаклі (а їх більше 20-ти!) втілює одна актриса – заслужена артистка України Марина Юрченко. Ці миттєві перетворення вражають, адже актриса не вдається до переодягання, не змінює грим або зачіску. Це внутрішнє перевтілення переконує і захоплює глядачів.

Події, про які йдеться в романі і виставі, відбувалися в 1648 році в Полтаві під час судового засідання, на якому Марусю звинувачують у тому, що вона отруїла свого коханого Гриця, бажаючи помститися йому за зраду.

Майже чотири століття в біді й у радості співає Україна Марусині пісні, народжені від любові та мук. Вважається, що саме ця дівчина є авторкою таких відомих пісень, як «Засвіт встали козаченьки», «Летить галка через балку», «Віють вітри, віють буйні», «Ой не ходи, Грицю», «Ой Боже ж мій, Боже, милий покидає», «На городі верба рясна», «В кінці греблі шумлять верби» та інших.

 

За романом Ліни Костенко

МАРУСЯ ЧУРАЙ

Моновистава

Прем’єра відбулася 9 березня 2019 року

Вистава триває 1 годину 20 хвилин без антракту

 

Режисер-постановник – народна артистка України Лідія Кушкова

 

Ролі виконує заслужена артистка України Марина Юрченко